Zeman schvaluje vládu ANO s ČSSD a podporou KSČM. „Jsem rád, že je tato varianta na stole,“ řekl | info.cz

Články odjinud

Zeman schvaluje vládu ANO s ČSSD a podporou KSČM. „Jsem rád, že je tato varianta na stole,“ řekl

Spolupráce hnutí ANO, ČSSD a komunistů, která by umožnila vznik nové vlády, prezident Zeman schvaluje. Prezident ve čtvrtek na TV Barrandov řekl, že tuto variantu podporoval a je rád, že je na stole. 

Ačkoliv vyjednávání o vládě ještě nejsou u konce, premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš po středečním jednání s nově zvoleným vedením ČSSD uvedl, že vláda ANO a sociálních demokratů s podporou komunistů je nyní „jedinou variantou na stole“.

Vládě na takovém půdorysu má podporu i u prezidenta Miloše Zemana. Prezident už dříve říkal, že by preferoval vládu hnutí ANO s ČSSD za podpory KSČM a ve čtvrtek to znovu zopakoval. „Podporoval jsem variantu spolupráce ANO s ČSSD s tolerancí komunistické strany. Jsem rád, že tato varianta je na stole,“ prohlásil Zeman v pravidelném pořadu Týden s prezidentem.

Prezident se vyjádřil například také k výroku mininistra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), který ve středu v rozhovoru pro server Aktuálně.cz označil hnutí SPD za „fašistickou stranu“. A dodal, že by rezignoval na svůj post, pokud by se vláda opírala o hlasy SPD.

Prezident Zeman ministrovi Pelikánovi doporučil naučit se historii. „Je to historická neznalost, protože fašismus je italská verze totalitního systému, která se od nacismu liší tím, že nebyla vyhraněně antisemitská,“ řekl.

 K případné podpoře vlády hnutím SPD Zeman uvedl, že „zda bude, nebo nebude potřeba získat i hlasy SPD pro tuto toleranci se uvidí. V každém případě je to jednorázová podpora a ta by neměla nikomu vadit.“ 


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud