Články odjinud

Zemanovi na inauguraci přijde i Sobotka a Kalousek. Kdo naopak nedorazí?

Zemanovi na inauguraci přijde i Sobotka a Kalousek. Kdo naopak nedorazí?

Miloše Zemana čeká 8. března druhá inaugurace a budou u toho i dva lidé, kterými prezident z duše pohrdá – expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Některá místa ve Vladislavském sále na Pražském hradě zůstanou ale ve čtvrtek prázdná, část zákonodárců a dalších hostů se na slib prezidenta nedostaví. Pozvání od Miloše Zemana navíc nedostal rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek.

Na 700 hostů má podle šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše pozvánku na inauguraci znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana. „Chybět nebudou především senátoři a poslanci, velvyslanci zahraničních států, ale také zástupci církví, hejtmani, primátoři, pozvaní jsou také rektoři a další osobnosti veřejného a kulturního života,“ řekl Kruliš Blesk Zprávám k seznamu hostů.

Pozvánku ovšem nedostal například rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. „Nemusím tedy řešit vnitřní dilema mezi loajalitou vůči státu a nedůvěrou k tomu, kdo jej v tuto chvíli reprezentuje. Na nepozvání z kanceláře Hradu jsem si ostatně již zvykl, i když vůči instituci, kterou v úřadu rektora zastupuji, je to mimořádně neuctivé,“ vzkázal Bek Blesk Zprávám přes svou mluvčí. Dodal, že je ale překvapený, že mu pozvánku neodeslal alespoň předseda Poslanecké sněmovny.

ČTĚTE VÍCE NA WEBU BLESK.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud