Články odjinud

Zemanovi přiletí na inauguraci dcera Kateřina. Hrad dává pozor i na řečnický pultík

Zemanovi přiletí na inauguraci dcera Kateřina. Hrad dává pozor i na řečnický pultík

I čtvrteční druhé inaugurace prezidenta Miloše Zemana se zúčastní jeho dcera Kateřina. Přiletěla kvůli tomu z Velké Británie, kde pracuje a studuje. Na Pražském hradě mezitím ladí kvůli slavnostní ceremonii detaily do poslední chvíle. Kontrolují například i stabilnost řečnického pultíku, o který se prezident při svých projevech opírá.

„Mohu potvrdit, že na inauguraci hlavy státu přiletí také dcera pana prezidenta Kateřina Zemanová,“ potvrdil už dřívější informace Blesk Zpráv mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Kdy přesně první dcera do Česka přiletí, ale Hrad úzkostlivě tají. „Bude pana prezidenta společně s manželkou doprovázet celou dobu inaugurace. Bližší podrobnosti o jejím pobytu už jsou ale soukromého charakteru,“ doplnil pro Blesk Zprávy ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš.

Celá rodina Miloše Zemana – tedy prezident, první dáma Ivana i dcera Kateřina - tak bude k vidění jak ve Vladislavském sále, tak i na III. nádvoří Pražského hradu, když bude přecházet do Zlaté brány katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se pokloní ostatkům svatého Václava.

ČTĚTE VÍCE NA WEBU BLESK.CZ

 

Články odjinud