Články odjinud

Zemanův protikandidát Fischer chce do Senátu. Jedná o podpoře stran

Zemanův protikandidát Fischer chce do Senátu. Jedná o podpoře stran

Prezidentský kandidát Pavel Fischer bude kandidovat do Senátu v Praze 12 jako nezávislý. Aktuálně jedná o podpoře stran, nechce se ale stát kandidátem jen jedné z nich. V horní parlamentní komoře by se chtěl věnovat zahraničním tématům, bezpečnosti a obraně. Fischer patřil mezi překvapení prezidentských voleb a o jeho další politické kariéře se intenzivně spekulovalo.

"Je únor a já jsem se rozhodl kandidovat do Senátu," uvedl Fischer s odkazem na blížící se výročí převzetí vlády v tehdejším Československu komunisty. Kritizoval prezidenta Zemana a jeho středeční oznámení, že se v dubnu zúčastní sjezdu KSČM v Nymburku. "Demokraticky zvolený prezident ohlašuje, že vystoupí na sjezdu komunistické strany, budou tak legitimizovaní. Proč se tak děje zrovna dnes," zeptal se řečnicky.

Za arogantní označil Fischer postup vlády v demisi při personálních změnách na ministerstvech a snahu Andreje Babiše změnit služební zákon.

Okamuru s odkazem na jeho výroky o koncentračnícm táboře v Letech označil za popírače historie, který není sám. "Dusivý smrad minulosti se dere zpět," uvedl. Podle Fischera není možné spoléhat se na anonymní obranné mechanismy, ale je třeba se postavit lži.

Fischer ve volbách obsadil třetí místo za Zemanem a Jiřím Drahošem se ziskem 10,23 procenta hlasů. Na otázku, zda se zúčastní i příští prezidentské volby, před 14 dny řekl, že kandidaturou zjistil, že umí za relativně velmi krátkou dobu oslovit velký počet voličů.

Dodal, že ze zpětné vazby od voličů i politických stran mu vyplývá, že by kandidaturu rozhodně neměl vylučovat.

Ještě začátkem února Fischer mluvil, o tom, že by chtěl vystupovat jako „stínový“ prezident k Zemanovi.

Diplomat Fischer také nevyloučil zájem v budoucnosti opět vstoupit do diplomatických služeb.

 

Články odjinud