Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zmizelá Míša: Policie prohlíží stovky záznamů

Zmizelá Míša: Policie prohlíží stovky záznamů

Už téměř dva týdny pátrá policie po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Kriminalisté prohlížejí stovky hodin záznamů z kamer a prověřují desítky tipů od veřejnosti, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. 

Policie dostala od lidí na speciální call centrum, na lince 158 nebo e-mailem jen o víkendu dalších zhruba 70 poznatků, které prověřuje. "V tuto chvíli se celkové číslo blíží k dvěma stům poznatků," řekla ČTK Hyšplerová. Kriminalisté také prohlížejí záznamy z kamer. Už dříve požádali veřejnost, aby jim poskytla záznamy z kamer z domů a aut v ústecké čtvrti Klíše. Na městském kamerovém systému podle informací ČTK dívka nebyla.

Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záběrů z kamerových systémů. Se získanými informacemi operativně pracují. "Kriminalisté vyhodnocují stovky hodin záběrů z kamerových systémů nejen z Ústí nad Labem, ale i jiných míst v Ústeckém kraji. Se získanými informacemi operativně pracují," uvedla Hyšplerová.

Žádné konkrétní informace o tom, kde by dívka mohla být, ale policie zatím nemá. "V souvislosti s pátráním po Míše Muzikářové jsme vyslechli desítky osob, zhlédli již přes stovku hodin kamerových záznamů, vyhodnotili desítky neustále přicházejících poznatků od veřejnosti, zmonitorovali komunikace na sociálních sítích z Míšina okolí a provedli další množství úkonů, které by nás měly přivést na stopu Míši," dodala Hyšplerová.

Policie už dříve řekla, že dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5 ráno odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, má šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek