FlixBus přidá novou linku do Chorvatska. Jezdit bude do Rijeky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FlixBus přidá novou linku do Chorvatska. Jezdit bude do Rijeky

FlixBus přidá novou linku do Chorvatska. Jezdit bude do Rijeky

Novou linku z Prahy do Chorvatska zavede 15. června autobusový dopravce FlixBus. Zelené autobusy budou denně jezdit do Rijeky se zastávkou v Opatiji. Dopravce to dnes oznámil v tiskové zprávě. Doposud nabízel přímé spojení do Záhřebu, Zadaru, Splitu a přilehlých měst.

„Poptávka po přímých spojích do Chorvatska je každoročně vysoká. Rozhodli jsme se proto českým zákazníkům nabídnout nové spojení do turisticky oblíbené Rijeky a jejího okolí. Celkem na této trase můžeme týdně přepravit přes 600 cestujících,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

 

Autobusy budou vyrážet z pražské Florence a cesta přes Brno, Vídeň a Lublaň by měla do konečné zastávky, kterou bude město Crikvenica, trvat zhruba 13 hodin. V Rijece by měly autobusy zastavovat asi o 40 minut dříve. Ceny jízdenek začínají od 899 korun. 

Do Chorvatska nabízí pravidelné spoje také konkurenční dopravce RegioJet. Do Chorvatska začal jezdit poprvé loni. Dosud zajíždí do Splitu jednou týdně, od 25. května přidá další spoj. RegioJet očekává, že zájem o cesty do Chorvatska by se mohl letos zvýšit až dvojnásobně. 

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů. Loni tam vyrazilo na delší cestu 850.000 lidí, meziročně o tři procenta víc. Chorvatsko žebříčku vévodí posledních 20 let, s výjimkou roku 2015, kdy ho přeskočilo Slovensko. 

Firma FlixBus vznikla v Německu a provozuje vnitrostátní i mezinárodní autobusovou dopravu. První linky v České republice spustila v roce 2015. Nyní působí ve 27 evropských zemích a její evropská síť zahrnuje přibližně 250.000 denních spojů do 1700 destinací.

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.