Nádraží, které mělo více smůly než vlaků. Využívali ho i nacisté, teď je z něj místo duchů

Měl to být významný železniční uzel, který by zrychlil dopravu mezi Paříží a Madridem. Historické události k němu ale nebyly přívětivé a nyní zeje prázdnotou. Nádraží v Canfrancu uprostřed Pyrenejí by ale mohlo znovu ožít.

Češi se perou o máslo, a přitom vyhodí třetinu jídla. Nakupování nahrazuje štěstí, říká Doušová

Trať si stavěli Francouzi a Španělé sami, a to každá na své straně hranice. Když v roce 1928 nastal den, kdy na trať vyjede první vlak, záhy se separovaná výstavba ukázala jako poměrně velký problém. Koleje měly na obou stranách hranice jiný rozchod. Vlaky tak musely jezdit kyvadlově a lidé museli na hranicích přesedat, železniční personál zase musel přenášet všechen náklad.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital