Objevte evropský Karibik: Sardinie vás ohromí luxusními plážemi i panenskou přírodou | info.cz

Články odjinud

Objevte evropský Karibik: Sardinie vás ohromí luxusními plážemi i panenskou přírodou

Věčně zelenému ostrovu Sardinie se právem říká evropský Karibik. Pyšní se panenskou přírodou, dlouhými písčitými plážemi a mořem v barvě smaragdů. Sardinie je jednou z nejluxusnějších destinací v Evropě a také oblíbeným cílem smetánky z celého světa.

Sardinie je označována za nejkrásnější italský ostrov a není se vůbec čemu divit. Nekonečně dlouhé pláže jsou pokryté zlatavým pískem a moře přímo hraje krásnými odstíny modré a zelené. Pláže Sardinie patří k nejkrásnějším v Evropě a jsou často zcela nedotčené, obklopené horami a mnohdy přístupné pouze od moře. Costa Paradiso, Spiaggia Tinnari, Cala Mariolu nebo obrovská pláž u Porto Pollo jsou jen střípky z místní krásy.

Sardiňané si krásu pláží úzkostlivě střeží pro své budoucí generace. Tento zapomenutý ráj na zemi objevili turisté teprve před sto lety a dnes zde tráví dovolenou hvězdný Hollywood. Na smaragdovém pobřeží na severovýchodní straně ostrova známém jako Costa Smeralda má sídla italská smetánka i hvězdy showbyznysu. Právě na Sardinii nabízí české cestovky ty nejluxusnější hotely v Itálii vůbec. Za pětihvězdičkový hotel tu hravě necháte přes 100 tisíc, stejně tak se ale na ostrově ubytujete v jednoduchých apartmánech bez stravy i do tisícovky.

Panenská příroda

Druhý největší ostrov Středozemního moře potěší také milovníky přírody. Téměř 2000 kilometrů pobřeží a hornaté vnitrozemí přímo láká k túrám. Bílé vesničky postavené na těch nejneuvěřitelnějších místech strmých svahů připomínají ptačí hnízda. Jednou z místních rarit jsou stáda divokých koní, žijících volně v přírodě.

Ostrov můžete prozkoumat buď po svých, k čemuž slouží bohatá síť stezek pro turisty všech výkonových kategorií i věku, na kole nebo v koňském sedle, které je na Sardinii rok od roku populárnější. Koně lákají řadu turistů, ať už se jedná o dlouhé vyjížďky do horských oblastí, které by v parném počasí nebyly možné, nebo i projížďky v bikinách po přímořských oblastech a plážích.

Celý článek čtěte na Blesk.cz

Čeká vás první cesta letadlem, nebo se takto přepravujete běžně? Přečtěte si tipy zkušených cestovatelů, které vám let usnadní a zpříjemní>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud