Praha jako žhavá destinace. Deník New York Times ji zařadil mezi místa, která stojí za to v roce 2018 navštívit | info.cz

Články odjinud

Praha jako žhavá destinace. Deník New York Times ji zařadil mezi místa, která stojí za to v roce 2018 navštívit

Prahu přijíždí každý rok obdivovat miliony turistů z celého světa a její krásy neunikly ani prestižnímu americkému deníku The New York Times. Ten ji zařadil mezi 52 míst světa, které stojí za to v roce 2018 navštívit. Podle NYT by turisté měli do Prahy letos přijet hlavně na oslavy 100. výročí od vzniku Československa, které doprovodí koncerty, výstavy i vojenské přehlídky. 

„Dne 28. října 1918 se narodila země ve střední Evropě. Hlavní město Praha oslaví 100. výročí spoustou koncertů, akcí a přehlídek. 3. října se uskuteční koncert Pražské filharmonie, který vyzdvihne hudbu českých skladatelů. Od března do října na pražském hradě proběhne výstava s názvem ‚Založeno 1918‘, která se bude věnovat symbolům a umění Československé republiky,“ píše New York Times.

Americký deník přitom nezapomíná ani na 50leté výročí od vypuknutí Pražského jara. U jeho příležitosti si lidé budou moci prohlídnout další výstavu v Národní galerii. Rok 1968 však připomene i výstava v Senátu, která bude otevřená v dubnu.

Kromě Prahy však reportéry z New York Times uchvátilo dalších 51 míst, mezi kterými nechybí bílé písečné pláže v Karibiku, v Kambodži nebo na Fij. První příčku obsadilo americké město New Orleans, které je podle NYT pozoruhodnou kombinací evropských, karibských, jihoamerických a afrických vlivů. V závěsu je pak jihoamerická Kolumbie a provincie Basilicata na jihu Itálie.

Není to poprvé, co se krásy Prahy dostaly do hledáčku reportérů New York Times. Naposledy loni v květnu zařadil prestižní americký deník řeku Vltavu v Praze mezi deset nejoblíbenějších vodních scenérií v Evropě. Vltava v obklopení úchvatných pražských památek se tak dostala na seznam míst, jako jsou Plitvická jezera v Chorvatsku, fjordy u norského Bergenu či termální prameny na řeckém ostrově Lesbos.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud