Přemýšlíte, kam letos na lyže? Vybrali jsme 10 nejlepších středisek v Evropě

Lyžařská sezona už je za dveřmi a milovníci zimních sportů už určitě přemýšlí, kam se letos vydají na sjezdovky. Přinášíme vám 10 nejlepších lyžařských středisek v Evropě, které byste měli navštívit.

Zermatt, Švýcarsko

Mekka lyžařských středisek se rozkládá na úpatí úchvatné švýcarské hory Matterhorn. Zermattu se ne nadarmo přezdívá ráj lyžařů a každý fanoušek tohoto zimního sportu by se sem měl alespoň jednou v životě vypravit.

Celkem sjezdovek: 360 kilometrů

Cena skipasu: 92 CHF (1 den)/434 CHF (6 dní) (2070 Kč/9840 Kč)

Val-d’Isère, Francie

Francouzské Val-d’Isère platí za luxusní středisko s šarmem typické alpské vesničky. Kvalitní sníh, celoroční lyžování na ledovci, maximální vybavenost a na 300 kilometrů sjezdovek obsluhovaných moderními lanovkami a vleky sem láká i mnohé celebrity. Val-d’Isère ocení především zdatní lyžaři a sportovně založené rodiny.

Celkem sjezdovek: 300 kilometrů

Cena skipasu: 55,5 eura (1 den)/278 eur (6 dní) (1440 Kč/7220 Kč)

Courmayeur, Itálie

Jedno z nejznámějších italských středisek leží na nejvyšší evropské hoře Mont Blancu. Středisko nabízí jak běžné lyžování na upravených sjezdovkách, tak vysokohorské freeride lyžování. Na své si tu přijdou zejména milovníci jídla, v areálu totiž mimo jiných delikates najdete i restauraci s michelinským kuchařem. A pokud by rozloha střediska byla náročným lyžařům málo, tak je Courmayeur napojen unikátní 5 km dlouhou lanovkou na francouzského souseda Chamonix.

Celkem sjezdovek: 36 kilometrů

Cena skipasu: 47 eur (1 den)/239 eur (6 dní) (1220 Kč/ 6210 Kč)

Kitzbühel, Rakousko

Kitzbühel patří k nejznámějším a nejluxusnějším střediskům zimních sportů v Rakousku. Zkušení lyžaři sem jezdí především kvůli sjezdovce Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších a nejnebezpečnějších sjezdů Světového poháru.

Celkem sjezdovek: 179 kilometrů

Cena skipasu: 55 eur (1 den)/266 eur (6 dní) (1430 Kč/6910 Kč)

Svatý Mořic (St. Moritz), Švýcarsko

O Svatém Mořici se traduje, že právě v tomto švýcarském středisku vymysleli „zimní dovolenou“. Vysoko položené středisko je považováno za kolébku zimních sportů a již dvakrát se tu pořádaly zimní olympijské hry. Lyžaře sem láká především nádherná scenérie, dostatek sněhu a slunečné počasí.

Celkem sjezdovek: 330 kilometrů

Cena skipasu: 79 CHF (1 den)/376 CHF (6 dní) (1790 Kč/8530 Kč)

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital