Články odjinud

Tváří v tvář velrybám. Okružní plavby nově nabídnou prosklený podvodní salón

Tváří v tvář velrybám. Okružní plavby nově nabídnou prosklený podvodní salón

Plavby, v průběhu kterých si cestující užívají veškerý myslitelný luxus na palubě a současně mohou díky přesunům poznat ne jednu destinaci, ale hned několik, jsou mezi lidmi nesmírně populární. Není tedy divu, že na trhu vládne tvrdý konkurenční boj a loďařské společnosti se snaží nalákat zájemce na stále nové atrakce.

Nabídka plaveb je nesmírně široká, a tak dnes můžete kroužit v exotických destinacích, jako je Karibik, vychutnat si krásy Středozemí nebo třeba zavítat na chladný sever. Kromě cest za teplem totiž stále více lidí lákají plavby v arktických vodách.

Francouzská loďařská společnost teď navíc chystá lahůdku pro skutečné fajnšmekry. V současnosti si nechává stavět čtyři lodi, jejichž součástí bude podvodní prosklený salón Blue Eye. Usazeni pohodlně v měkkých sedačkách se tak budou moci cestující přiblížit na dosah podmořskému životu.

 

Lodě, které ponesou označení Le Lapérouse, nabídnou pochopitelně dále svým cestujícím všechen komfort, na který jsou z plaveb obyčejně zvyklí. Navíc si nemusejí hlavu lámat příznivci ekologie, zda nebude dovolená na lodi zátěží pro životní prostředí. Plavidla budou inovativní i šetrným přístupem k přírodě.

Designéři, kteří salón Blue Eye navrhli, se inspirovali podmořským životem. Prostorné sedačky tak připomínají hřebeny vln, stěny zdobí například fosforeskující medúzy a rejdaři slibují, že za okny se budou promenovat dokonce velryby, za kterými pořádají plavby chladným oceánem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud