Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tváří v tvář velrybám. Okružní plavby nově nabídnou prosklený podvodní salón

Tváří v tvář velrybám. Okružní plavby nově nabídnou prosklený podvodní salón

Plavby, v průběhu kterých si cestující užívají veškerý myslitelný luxus na palubě a současně mohou díky přesunům poznat ne jednu destinaci, ale hned několik, jsou mezi lidmi nesmírně populární. Není tedy divu, že na trhu vládne tvrdý konkurenční boj a loďařské společnosti se snaží nalákat zájemce na stále nové atrakce.

Nabídka plaveb je nesmírně široká, a tak dnes můžete kroužit v exotických destinacích, jako je Karibik, vychutnat si krásy Středozemí nebo třeba zavítat na chladný sever. Kromě cest za teplem totiž stále více lidí lákají plavby v arktických vodách.

Francouzská loďařská společnost teď navíc chystá lahůdku pro skutečné fajnšmekry. V současnosti si nechává stavět čtyři lodi, jejichž součástí bude podvodní prosklený salón Blue Eye. Usazeni pohodlně v měkkých sedačkách se tak budou moci cestující přiblížit na dosah podmořskému životu.

 

Lodě, které ponesou označení Le Lapérouse, nabídnou pochopitelně dále svým cestujícím všechen komfort, na který jsou z plaveb obyčejně zvyklí. Navíc si nemusejí hlavu lámat příznivci ekologie, zda nebude dovolená na lodi zátěží pro životní prostředí. Plavidla budou inovativní i šetrným přístupem k přírodě.

Designéři, kteří salón Blue Eye navrhli, se inspirovali podmořským životem. Prostorné sedačky tak připomínají hřebeny vln, stěny zdobí například fosforeskující medúzy a rejdaři slibují, že za okny se budou promenovat dokonce velryby, za kterými pořádají plavby chladným oceánem.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1