Články odjinud

Za lyžováním v cizině nemusíte cestovat hodiny. Těchto 5 areálů se nachází jen kousek za hranicemi

Za lyžováním v cizině nemusíte cestovat hodiny. Těchto 5 areálů se nachází jen kousek za hranicemi

Jestli vám nevyhovují české sjezdovky, můžete se vydat prozkoumat ty za našimi hranicemi. Zrazuje vás vidina úmorné cesty autem? Našli jsme pro vás pět skiareálů, které jsou co by kamenem dohodil od českých hranic. 

Velký Javor

Jen pár kilometrů od českých hranic si můžete užít lyžování nebo zimní turistiku na nejvyšší hoře Šumavy. Sjezdařský areál Velký Javor (Großer Arber) je ideální i pro rodiny s dětmi, nabízí totiž velkou škálu sjezdovek, od prudkých černých a červených, na kterých jsou pořádány mezinárodní závody, až po velmi mírné modré. Kromě klasických sjezdovek areál nabízí i snowboardový park nebo 1200 metrů dlouhou sáňkařskou dráhu. Za jednodenní skipas zaplatíte přibližně 33 Eur, rodinný (dva dospělí a dvě děti) pak vyjde na 96 Eur.

Sternstein

Skiareál Sternstein čeká jen pár kilometrů od hraničního přechodu Studánky na jihu Čech v blízkosti lázeňského městečka Bad Leonfelden. Cesta z Lipna zabere pouhých dvacet minut. Sternstein  nabízí sice jen tři sjezdovky, na druhé straně je ale méně známý a nebývá proto zaplavený lidmi a navíc nabízí i kouzelný výhled na Alpy. Na jednodenní skipas si letos připravte 31 Eur.

Veľká Rača

Pokud máte blíže k hranicím se Slovenskem, můžete se vydat do ski areálu Veľká Rača. Přibližně 40 kilometrů od Jablunkova narazíte na Oščadnicu, odkud je to už jen pár kilometrů. Veľká Rača je ideální pro všechny typy lyžařů a snowboardistů, od začátečníků až po zkušené jezdce. V areálu je možné využít například i lyžařskou školu, půjčovnu nebo ski servis. Denní skipas lze pořídit od 22 do 30 Eur v závislosti na daném období.

Mitterdorf

Dalším příhraničním lyžařským střediskem je Mitterdorf, které stejně jako Velký Javor leží v německé části Šumavy. Mitterdorf je vhodnější pro rodiny s dětmi, nabízí totiž spíše mírnější a velmi široké sjezdovky a poměrně široký sortiment lyžařských školiček a škol, které mají zpravidla k dispozici čeky hovořící instruktory. Celodenní skipas stojí 23 Eur.  

Fichtelberg

Jestliže máte blízko ke Krušným horám a jejich česká část se vám omrzela, není od věci si vyzkoušet jejich Německou stranu. Ve skiareálu Fichtelberg najdete celkem devět sjezdovek, kromě toho je ale k dispozici například skokanský můstek, snowpark a snowtubing. Za jednodenní skipas zaplatíte 26 Eur. 

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud