Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čeští dopravci se ubránili obávané směrnici o práci v zahraničí. Co jim přinesou nová pravidla?

Čeští dopravci se ubránili obávané směrnici o práci v zahraničí. Co jim přinesou nová pravidla?

Mezinárodní kamionová přeprava nebude spadat pod novelu směrnice o vysílání pracovníků a dočká se vlastních pravidel. V Bruselu se na tom v těchto dnech shodly unijní instituce. Čeští dopravci sice původně chtěli, aby kamiony byly vyjmuty úplně, výsledek ale i tak vítají. Nová pravidla pro vysílání pracovníků v EU prosazují zejména západní země EU. Státy ve střední a východní Evropě, včetně Česka, doplněné ještě třeba o Španělsko a Portugalsko, je vnímají jako snahu vyhnat jejich firmy ze Západu.

„Náš původní cíl, aby byla silniční doprava ze směrnice vyjmuta úplně, je dnes nereálný,“ řekl INFO.CZ Vojtěch Hromíř ze Sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia. „Síla západních zemí je velká, a proto je dobře, že máme alespoň příležitost v lex specialis (zvláštní úprava v rámci širšího předpisu) zkusit prosadit podmínky přijatelné pro české dopravce,“ dodal. Česko v podobné snaze podpořily další země ze střední a východní Evropy, ale třeba také Španělsko nebo Portugalsko.

Ke klíčové dohodě, která počítá s tím, že mezinárodní doprava nebude podléhat připravované směrnici o vysílání pracovníků, ale budou pro ni v budoucnu platit zvláštní pravidla, dospěly nedávno unijní instituce – Evropská komise, členské státy (Rada EU) a Evropský parlament. Do doby, než tato pravidla začnou platit, se na dopravu bude i nadále vztahovat směrnice z roku 1996.

Důvod je jednoduchý – řidiče mezinárodní dopravy totiž nelze srovnávat například se stavebním dělníkem, který naopak pod novou směrnici opírající se o princip „stejný plat za stejnou práci na stejném místě“ spadat bude. „Řidič mezinárodní dopravy vjede každých pár hodin do jiné země a je nemyslitelné, aby měl na jedné výplatní pásce hned několik hodinových sazeb určených zeměmi, kterými právě projíždí. Potřebujeme celý systém zjednodušit a vytvořit nekomplikovaná a snadno vymahatelná pravidla s cílem usnadnit dopravní činnosti a současně chránit řidiče,“ říká k tomu česká europoslankyně Martina Dlabajová (ALDE), která se jednání institucí EU účastnila a s revizí směrnice nesouhlasí od samého počátku.

Princip, aby vysílaný pracovník, tedy zaměstnanec, kterého firma pošle na splnění časově omezené zakázky do zahraničí, dostával stejnou odměnu jako pracovník v cílové zemi, razí Evropská komise. Státy střední a východní Evropy včetně Česka to vnímají jako snahu vyjít vstříc bohatším zemím a pomáhat chránit jejich trhy před levnější konkurencí z východu. To je také něco, na co dlouhodobě upozorňují čeští dopravci, kteří se bojí, že jim složitá pravidla zvednou náklady a byrokratickou zátěž a „vyšachují“ je. Dopravci tvrdí, že v konečném důsledku by mohli začít omezovat zakázky v zahraničí a propouštět řidiče.

„Musíme si uvědomit, že naše pozice je složitá. Nepatříme ani na západ, ani úplně na východ. Jsme levnější než západní dopravci, ale nemůžeme konkurovat kolegům z Polska, Rumunska, Bulharska a dalších zemí. Naší výhodou je, že Česká republika je průmyslová země a máme vysoké objemy exportů,“ říká k tomu Hromíř z ČESMAD. „Nic proti ideálům, ale já tady (ze strany Evropské komise; pozn. redakce) cítím hodně pokrytectví. Levná práce jen kousek dál, třeba v továrnách v západních Čechách, které dodávají na německý trh, nevadí. Státy, jako jsme my, musí zatím nižší náklady na práci považovat za výhodu,“ dodává.

Jak redakci napsala další česká europoslankyně Michaela Šojdrdová (EPP), nyní půjde především o to, jak se podaří nová pravidla nastavit. Podle jejích slov je třeba „zohlednit specifické podmínky sektoru dopravy, aby dopravci mohli na vnitřním trhu poskytovat své služby a nebyli vystaveni administrativní šikaně,“ uvedla.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1