Další drama na severu Afriky: Do španělské enklávy Ceuta pronikly dvě stovky migrantů, tábor je přeplněný | info.cz

Články odjinud

Další drama na severu Afriky: Do španělské enklávy Ceuta pronikly dvě stovky migrantů, tábor je přeplněný

Asi dvě stovky migrantů pronikly dnes ráno z Maroka do španělské enklávy Ceuta, která leží na severním pobřeží Afriky. Španělská policie poté na twitteru informovala, že sedm jejích členů utrpělo popáleniny od kyseliny či nehašeného vápna, když se migrantům v překonání plotu snažili zabránit. Informoval o tom deník La Vanguardia. Zraněni byli také migranti, bariéra je zakončena ostnatým drátem.

Incident se stal ráno kolem deváté hodiny místního času na stejném místě, kudy před měsícem proniklo do Ceuty z marockého území asi 600 migrantů. I oni tehdy překonali dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem a někteří z nich útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny.

Migranti, kteří podle španělských médií pocházejí ze subsaharské Afriky, po překonání plotu dnes zamířili do dočasného centra pro imigranty. Kolem něj jsou postaveny stany, protože všichni se do něj už nevejdou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud