Další mrtví ve Středomoří: Pobřežní stráž vyzvedla u tuniských břehů pět těl utonulých uprchlíků | info.cz

Články odjinud

Další mrtví ve Středomoří: Pobřežní stráž vyzvedla u tuniských břehů pět těl utonulých uprchlíků

Tuniská pobřežní stráž vyzvedla z moře těla pěti uprchlíků, s nimiž se potopil člun směřující k italskému ostrovu Lampedusa. Strážci pátrají po dalších pěti lidech, kteří byli rovněž na člunu, uvedla dnes agentura Reuters.

Pobřeží Tuniska se čím dál častěji využívá jako výchozí bod pro čluny směřující s uprchlíky do Evropy. Libye, z níž dosud vyplouvali uprchlíci nejčastěji, totiž zpřísnila kontroly na moři.

Tunisko bylo první arabskou zemí, kde začaly revoluční události později označované jako arabské jaro. Podnětem k protestům byla zejména špatná ekonomická situace. I současní uprchlíci z Tuniska ale tvrdí, že k útěku je dohnala vysoká míra nezaměstnanosti a inflace v jejich zemi.

Nejhorší incident za poslední roky se u tuniských břehů stal v červnu, kdy zahynulo 80 běženců, s nimiž se potopil člun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud