Další tragédie na moři: U Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 16 lidí je mrtvých | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další tragédie na moři: U Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 16 lidí je mrtvých

Další tragédie na moři: U Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 16 lidí je mrtvých

U pobřeží Severního Kypru ztroskotala loď se 160 migranty na palubě, 16 lidí zahynulo a 101 pasažérů bylo zatím zachráněno. Informoval o tom dnes v zatím kusé zprávě televizní kanál CNN Türk.

Po dalších možných přeživších na místě neštěstí podle televizní stanice pátrá severokyperská a turecká pobřežní stráž a pomáhají jim přitom i obchodní lodě.

Odkud migranti pocházeli a kam měli namířeno, není podle agentury AFP zatím jasné.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.