Do EU loni nelegálně přišlo nejmíň migrantů za pět let. Většina přes Španělsko | info.cz

Články odjinud

Do EU loni nelegálně přišlo nejmíň migrantů za pět let. Většina přes Španělsko

Počet nelegálních překročení vnějších hranic Evropské unie loni oproti roku 2017 poklesl o čtvrtinu na odhadovaných 150 tisíc, což je nejméně za posledních pět let. Informovala o tom pohraniční agentura Evropské unie Frontex. Většina migrantů podle ní dorazila do Španělska.

Naopak Itálie, která podnikla kroky proti vyloďování migrantů zachráněných ve Středozemním moři, zaznamenala nejnižší počet příchodů od roku 2012 - zhruba 23.000. Při vrcholu migrační krize v roce 2015 dorazilo do Evropy asi 1,1 milionu lidí.

Počet příchodů do Španělska se v roce 2018 naopak zdvojnásobil na zhruba 57.000. Migranti pocházeli především ze subsaharské Afriky. Migrační trasa z Maroka na Pyrenejský poloostrov se tak stala nejfrekventovanější v Evropě.

Počet migrantů přicházejících do Řecka a na Kypr přes takzvanou východní středomořskou trasu vzrostl loni o třetinu oproti roku 2017 na 56.000. Lepší život v Evropě hledali zejména migranti z Afghánistánu, Sýrie a Iráku.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ve čtvrtek informoval, že loni zahynulo při pokusu dostat se přes Středozemní moře ze severní Afriky do Evropy celkem 2262 migrantů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud