INFOGRAFIKA DNE: Radikálové na ústupu. Co všechno stihla za 60 let napáchat baskická ETA? | info.cz

Články odjinud

INFOGRAFIKA DNE: Radikálové na ústupu. Co všechno stihla za 60 let napáchat baskická ETA?

INFOGRAFIKA DNE: Radikálové na ústupu. Co všechno stihla za 60 let napáchat baskická ETA?
 

Jedna z nejvýraznějších teroristických organizací Evropy, baskická ETA (Baskicko a jeho svoboda), oznámila své rozpuštění. Během téměř 60 let trvajícího boje za nezávislost tito levicoví separatisté páchali politické vraždy a bombové útoky. Zabili nejméně 829 lidí včetně premiéra. 3. května 2018 ve 14:00 ETA definitivně přestala existovat. Ve Španělsku ale bude dál stíhána za své zločiny. Její členové už navíc dali najevo, že se nehodlají vzdát boje za „nezávislé, sjednocené a socialistické Baskicko“. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud