Macron letí za Trumpem jednat o Sýrii nebo Rusku, promluví také v Kongresu | info.cz

Články odjinud

Macron letí za Trumpem jednat o Sýrii nebo Rusku, promluví také v Kongresu

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zahajuje návštěvu Spojených států. Se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem chce jednat mimo jiné o situaci kolem Sýrie, o vztazích s Ruskem či s Íránem nebo o boji proti terorismu. Macron v rozhovoru poskytnutém televizní stanici Fox News v neděli řekl, že hodlá vyzvat americký Kongres k pomoci ve snaze snížit vliv některých nepřátelských států a tvrdých diktátorů.

Kromě jiného hodlá Macron apelovat na Trumpa, aby USA setrvaly v jaderné dohodě s Íránem, protože lepší alternativu francouzský prezident nevidí.

Fox News poznamenala, že v případě Macrona je to vůbec poprvé, co Trump hostí oficiální státní návštěvu od loňského převzetí prezidentského úřadu. Součástí bude i úterní oficiální večeře v Bílém domě; ještě předtím mají Trump a Macron na programu společnou tiskovou konferenci. V Kongresu se vystoupení obou prezidentů čeká ve středu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud