Německý ministr vnitra chce zpřísnit deportace migrantů. Některé čeká vazba a snížení dávek | info.cz

Články odjinud

Německý ministr vnitra chce zpřísnit deportace migrantů. Některé čeká vazba a snížení dávek

Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) chce znovu zpřísnit pravidla pro deportaci neúspěšných žadatelů o azyl. Informuje o tom magazín Der Spiegel, podle něhož by opatření měla vést především ke zvýšení počtu vyhoštěných migrantů, kteří se v Německu dopustí trestné činnosti.

Do Německa od roku 2015 přišlo asi 1,5 milionu žadatelů o azyl. Většina z nich sice ve spolkové republice dostala určitou formu právní ochrany, a může tak alespoň dočasně zůstat, desetitisíce migrantů by ale měly zemi okamžitě opustit. Německo se je k návratu do vlasti snaží motivovat zvýšenou podporou, pokud se rozhodnou k dobrovolnému odchodu, i hrozbou nedobrovolné deportace.

Právě opatření s ní související chce Seehofer dále zpřísnit, protože se dosavadní postupy ukázaly jako "nedostatečně efektivní". Nový návrh, který ještě neopustil ministerstvo vnitra, počítá mimo jiné s rozšířením možnosti vzít do vazby cizince, které čeká deportace. Týkat se to má migrantů, kteří v Německu nemají právo zůstat, a přesto se brání vyhoštění. Těm by mělo být také jednodušeji možné snížit sociální podporu.

Seehoferův plán počítá i s rychlejšími deportacemi migrantů, kteří poruší zákon, nebo s tím, že cizinci, kteří se ve spolkové republice dopustí závažných trestných činů, budou mít po vyhoštění časově neomezený zákaz vstupu do země, nikoliv jen několikaletý, jak je nyní běžné.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud