Překvapení na Slovensku. Šefčovič se možná stane ministrem financí | info.cz

Články odjinud

Překvapení na Slovensku. Šefčovič se možná stane ministrem financí

Eurokomisař Maroš Šefčovič, který odešel poražen z volby slovenského prezidenta, by se mohl stát novým slovenským ministrem financí. Píše o tom dnes slovenská agentura TASR s odvoláním na důvěryhodné zdroje. Úřad vlády otázky novinářů nijak nekomentoval, Šefčovičova mluvčí Renata Goldírová takovou nabídku pro svého šéfa popřela.

Slovenský premiér Robert Pellegrini dnes bude mít tiskovou konferenci s bývalým ministerským předsedou a šéfem Smeru Robertem Ficem. Oba by podle TASR měli oznámit, že uvolněný post ministra financí, který opouští Petr Kažimír, by měl na měsíc převzít sám Pellegrini. Kažimír se stane guvernérem slovenské centrální banky.

Pellegrini chce podle TASR post zastávat do doby, než Šefčovičovi skončí mandát v Bruselu, což se prakticky stane po volbách do Evropského parlamentu, které se konají v květnu. Fico tvrdí, že o novém ministrovi teprve rozhodne předsednictvo Smeru. „Je tu několik variant. Buď postavit nového ministra financí, úplně nového, vybrat někoho z vlády, nebo tuto práci může nějaký čas vykonávat premiér,“ řekl Fico už minulý týden.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud