Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tragédie v polském dole: Záchranáři našli bezvládné tělo horníka, pátrání komplikuje voda

Tragédie v polském dole: Záchranáři našli bezvládné tělo horníka, pátrání komplikuje voda

Záchranáři našli jednoho ze tří horníků, kteří byli pohřešováni od minulého víkendu v uhelném dole na jihu Polska, muž ale nejeví známky života. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Otřes půdy před týdnem uvěznil v uhelném dole Zofiówka nedaleko Katovic v hloubce asi 900 metrů sedm horníků. Záchranářům se podařilo dostat ven dva z nich, dva havíři přišli o život a tři byli pohřešováni.

"Záchranný tým objevil jednoho ze tří nezvěstných horníků, nejeví ale známky života," uvedla v prohlášení uhelná společnost JSW bez dalších podrobností. Smrt muže musejí potvrdit lékaři.

 

Záchranáři během uplynulého týdne prohloubili otvor do chodby dolu, kde se podle odhadů měli zavalení muži nacházet, a spustili tam speciální telefon a balíček se zásobou jídla a tekutin. Navázat kontakt s havíři se jim ale nepovedlo.

Pátrání po pohřešovaných komplikovala voda, která v noci na středu zaplavila podzemí. Záchranáři rovněž musejí kvůli vysoké koncentraci výbušného metanu pracovat bez využití elektřiny či dálkově řízených robotů poskytnutých vojenským námořnictvem.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek