Tragédie v polském dole: Záchranáři našli bezvládné tělo horníka, pátrání komplikuje voda | info.cz

Články odjinud

Tragédie v polském dole: Záchranáři našli bezvládné tělo horníka, pátrání komplikuje voda

Záchranáři našli jednoho ze tří horníků, kteří byli pohřešováni od minulého víkendu v uhelném dole na jihu Polska, muž ale nejeví známky života. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Otřes půdy před týdnem uvěznil v uhelném dole Zofiówka nedaleko Katovic v hloubce asi 900 metrů sedm horníků. Záchranářům se podařilo dostat ven dva z nich, dva havíři přišli o život a tři byli pohřešováni.

"Záchranný tým objevil jednoho ze tří nezvěstných horníků, nejeví ale známky života," uvedla v prohlášení uhelná společnost JSW bez dalších podrobností. Smrt muže musejí potvrdit lékaři.

 

Záchranáři během uplynulého týdne prohloubili otvor do chodby dolu, kde se podle odhadů měli zavalení muži nacházet, a spustili tam speciální telefon a balíček se zásobou jídla a tekutin. Navázat kontakt s havíři se jim ale nepovedlo.

Pátrání po pohřešovaných komplikovala voda, která v noci na středu zaplavila podzemí. Záchranáři rovněž musejí kvůli vysoké koncentraci výbušného metanu pracovat bez využití elektřiny či dálkově řízených robotů poskytnutých vojenským námořnictvem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud