Zástupci ČR a Německa budou jednat o budoucnosti EU a o migraci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zástupci ČR a Německa budou jednat o budoucnosti EU a o migraci

Zástupci české a německé vlády se v pátek setkají v Praze k dalšímu kolu strategického dialogu. Jednat budou zejména o budoucnosti Evropské unie, její zahraniční politice a o vnitřní bezpečnosti a migraci. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo zahraničí.

Strategický dialog české a německé vlády začal v roce 2015 a kabinety obou zemí si v něm vyměňují názory na oblasti, ve kterých spolupracují. V rámci evropské politiky se zástupci Česka a Německa setkají při strategickém dialogu potřetí a budou se snažit odhalit místa, v nichž se pozice obou zemí blíží a mohly by při jejich prosazování spolupracovat.

Jednání se vedle vládních odborníků zúčastní zhruba 50 zástupců občanské společnosti z Česka i Německa. Povedou ho státní tajemník české vlády pro evropské záležitosti Aleš Chmelař a vedoucí odboru pro evropské záležitosti na německém ministerstvu zahraničí Martin Kotthaus.

Strategický dialog se koná v době, kdy si obě země připomínají 20. výročí vytvoření Česko-německého fondu budoucnosti. Fond u příležitosti tohoto výročí pořádá v sobotu sousedskou slavnost, která se uskuteční symbolicky na pražském Mánesově mostě na znamení přemosťování rozdílů mezi oběma státy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.