Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook vám nachystal velkou změnu. Videa poběží rovnou se zvukem. Jaké jsou další novinky?

Facebook vám nachystal velkou změnu. Videa poběží rovnou se zvukem. Jaké jsou další novinky?

Z videí na Facebooku se stala velká věc a sama sociální síť se netají tím, že se pro ni jedná o velmi důležitou záležitost. Zatímco teď se videa spouštějí automaticky, ale s vypnutým zvukem, do budoucna byste si měli dát pozor, zda máte třeba v práci reproduktory vypnuté. Zvuk totiž nově bude zesílený.

Lidé si podle společnosti zvykli sledovat videa na svých chytrých telefonech a zároveň očekávají, že se jim dostane plnohodnotného zážitku, tedy i zvuku. Uživatelé, kteří si zvykli na to, že se jim zobrazovaná videa nerozezní, ale nemusí panikařit. Pokud bude telefon v tichém režimu, Facebook bude toto nastavení respektovat. Podle BBC bude také možné si zvuk vypnout i v základním nastavení aplikace.

Díky této inovaci se možná dočkáme zcela jiných videí, než na které jsme doposud zvyklí. V současnosti se na Facebooku objevují videa, která sází hlavně na vizuální stránku. Tvůrci rychle pochopili, že lidé zvuk nevnímají a mají ho vypnutý, a své výtvory začali standardně doplňovat titulky. Tento způsob je ale poměrně časové náročný a Facebook doufá, že tímto krokem ulehčí komunikaci hlavně mezi inzerenty a jejich potenciálními zákazníky.

Automatické přehrávání zvuku ale není jedinou novinkou, kterou nejrozšířenější sociální síť chystá. Jednou z dalších funkcí by do budoucna měla být ta, kterou už nyní využívá aplikace YouTube. Při přehrávání videa uživatelé budou moct dál rolovat po své „zdi“, zatímco záběry poběží stranou ve zmenšené verzi. Vertikální videa se navíc budou jednoduše přehrávat na celé obrazovce. Sociální síť rovněž chystá aplikaci pro chytré televizory.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link