Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Předvánoční válka konzolí. Černý pátek vyhrál Xbox

Předvánoční válka konzolí. Černý pátek vyhrál Xbox

Technologičtí giganti Microsoft a Sony opět změřili síly. Vítězně ze souboje vyšla první jmenovaná společnost a její produkt. Dlouhodobě ale vede Sony se svojí Playstation.

Obchodníci ve Spojených státech mají za sebou černý pátek – den, kdy slevy lákají do obchodů masy, a naplno začíná předvánoční nákupní horečka. Většina lidí přitom myslí na to, jak se o Vánocích zabavit a sahají po herních konzolích. Ze souboje těch dvou hlavních – Xboxu a Playstation – vychází vítězně první zmíněná.

Jak informuje server Venturebeat zaměřený na technologie, Xbox byl pátým nejprodávanějším kusem elektroniky. Server se opírá o průzkum společnosti Adobe, která chování zákazníků na „svátek nakupování“ mapuje. Konzoli od Microsoftu předstihly jen iPady, televize od Samsungu, MacBook Air a displeje od výrobce LG.

Nový Xbox One SNový Xbox One Sautor: Microsoft

Jedná se ale spíše o výkyv. Xbox má v Playstation silnou konkurenci a Sony na předvánoční trh uvedla řadu novinek. Předně je to vylepšený model konzole samotné s podporou virtuální reality. V předchozích listopadových dnech byla proto Playstation prodávanější.

Prodejci v kamenných obchodech si černý pátek a start nákupní sezony obecně pochvalují, jejich tržby vyskočily o desítky procent nahoru, i když zaznívají i hlasy, že to nemusí trvat věčně. Příčinou je hlavně stále sílící podíl online prodejů, což je trend platný i v Česku.

Průzkum Adobe Digital Insights ukázal, že za Den díkůvzdání a černý pátek tržby z prodeje přes internet stouply o 18 procent na 5,27 miliardy dolarů. Osm z deseti internetových stránek s největším provozem byly stránky kamenných obchodů.

 

 

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1