Svět se zbláznil. Chytrý už je i kartáč na vlasy či ovečka na spaní | info.cz

Články odjinud

Svět se zbláznil. Chytrý už je i kartáč na vlasy či ovečka na spaní

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas ukázala řada nových startupů své produkty. Leckdy přicházejí s bizarními nápady. Co vše ještě může být "chytré"?

Francouzský výrobce Withings se proslavil zejména svou chytrou váhou, kterou už nějaký čas prodává. Teď se dal ale dohromady s výrobcem kadeřnických potřeb Kérastase a dali dohromady chytrý kartáč na vlasy, který má zjistit poškození vlasů a prostřednictvím aplikace se statistikami vás vést k lepší péči o své vlasy.

Kartáč je vybaven mikrofonem, který poslouchá zvuk při česání, a na základě toho prý dokáže analyzovat, zda vlasy nemáte příliš suché, polámané či roztřepené. Dále jsou k dispozici čidla tlaku, akcelerace či gyroskop, které sledují plynulost pohybu při česání a z toho získávají další data.

Rovněž monitorují styl česání a zpětnou haptickou vazbou umožní uživateli optimalizaci své česací techniky, aby byla šetrnější k vlasům. A nechybí ani čidlo vodivosti, které sleduje, zda jsou vlasy suché či namočené a podle toho přizpůsobuje analytiku.

Na veletrhu CES jste si mohli vyrazit s chytrou vycházkovou holí, nakrmit chytře kočky, v chytré posteli se nechat uspat chytrou ovečkou a probudit chytrým budíkem.

PODROBNOSTI A DALŠÍ VYCHYTÁVKY NAJDETE V ČLÁNKU NA WEBU ŽIVĚ.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud