Velký bratr Uber. Aplikace vás sleduje, i když s ní nejedete | info.cz

Články odjinud

Velký bratr Uber. Aplikace vás sleduje, i když s ní nejedete

Nová aktualizace oblíbené aplikace Uber rozpoutala válku na sociálních sítích. Uživatelům vadí, že je služba sleduje i poté, co z auta vystoupí. Možnost vypnout sice klienti mají, zkomplikuje to ale další využívání Uberu. 

Pokud uživatel odmítne povolení ke sledování, vypne se mapování pozice úplně. Místo vyzvednutí tak musí lidé zadávat manuálně, dosud to šlo automaticky.

 

Uber říká, že pozici zákazníků sleduje pouze pět minut po ukončení jízdy. Tvrdí, že tím zlepšuje své služby a zajišťuje vyšší bezpečnost klientů. Sami uživatelé ale příliš nesouhlasí. Jde podle nich o zbytečný zásah do soukromí.

Zástupci organizací, které bojují za ochranu soukromí, už proto Uber požádali, aby aktualizaci zrušil. „Někteří lidé můžou být opravdu reálné důvody, proč nechtějí být pět minut po vysazení z auta sledovaní,“ řekl serveru BuzzFeed News Kurt Opsahl z organizace EEF

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud