Superrychlý internet na dosah. Deutsche Telekom spustí první komerční síť 5G v roce 2020

Skupina Deutsche Telekom, do které patří i český operátor T-Mobile, chce první mobilní síť 5G spustit v roce 2020 v Německu. Poté budou následovat další země. Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně to dnes uvedl výkonný ředitel Tim Höttges.

 

„5G není jen o rychlosti. Je to jako desetiboj, nemůžete jej vyhrát pouze ve sprintu,“ uvedl členka představenstva Deutsche Telekomu Claudia Nematová. Podotkla, že stále není přijat standard, podle kterého budou sítě a koncová zařízení fungovat. Až bude přijat, DT se mu hodlá přizpůsobit.

Firma také oznámila, že v nejbližších týdnech spustí sítě pro tzv. internet věcí v Německu a Nizozemsku. Během roku chce spustit další sítě pro připojení různých senzorů také v Řecku, Polsku, Maďarsku, Rakousku, na Slovensku a v Chorvatsku.

Babiš se opřel kvůli odvolání Mládka do Sobotky. Je to jen kouřová clona, řekl INFO.CZ

Síť 5G chce Deutsche Telekom využít pro poskytování tzv. rozšířené reality. Uzavřel proto partnerství s firmou Zeiss na vývoj chytrých brýlí, ve kterých se budou na sklech zobrazovat jednoduché informace.

Höttges zároveň uvedl, že Deutsche Telekom v současnosti neplánuje prodej žádné ze svých evropských firem. „Soustavně monitorujeme naše evropské portfolio kvůli optimalizaci, ale v současnosti nejsou žádné plány prodat nějaký podnik,“ dodal.

SDÍLET
sinfin.digital