Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejočekávanějších hororů roku 2018. Na plátno se vrátí hrůzostrašné legendy

5 nejočekávanějších hororů roku 2018. Na plátno se vrátí hrůzostrašné legendy

Pokračování kultovních snímků, ale i zcela nové příběhy o tom nejstrašnější armádě světa. V příštím roce čeká fanoušky hororů několik premiér, které by si rozhodně neměli nechat ujíst, tady je pět z nich. 

Strangers: Prey at Night

V roce 2018 se do kin vrátí horor The Strangers, tentokrát s podtitulem Prey at Night. Maskovaní cizinci ale nebudou pronásledovat mladou dvojici jako v prvním díle, v novém pokračování si vyhlédnou rovnou celou rodinu. Premiéra snímku, za kterým režijně stojí Johannes Roberts, je naplánovaná na 9. března.

Insidious: Poslední klíč

Hned začátkem ledna se v kinech objeví již čtvrté pokračování hororové série Insidious. Děj filmu mladého režiséra Adama Robitela se bude tentokrát točit o kolem parapsycholožky Elise Rainerové, která se s bude muset vypořádat s tím, co se děje u ní doma.

Čtvrtá říše

Jak už název napovídá, horor Čtvrtá říše se vrátí zpátky v čase a představí nám tajemství, kterým chce Adolf Hitler nejen vyhrát válku, ale zároveň si neporazitelnou armádou podmanit celý svět. Britský snímek režiséra Shauna Smithe měl mít premiéru už letos, snad se jí dočkáme alespoň během příštího roku.

Predátor

Dobrodružný sci-fi horor pod vedením režiséra Shanea Blacka, který má za sebou snímky jako Iron Man 3, Poslední skaut nebo Smrtonosná zbraň, má premiéru naplánovanou na 2. srpna. V hlavních rolích filmu, které navazuje na kultovní snímek z roku 1987, se tentokrát objeví Boyd Holbrook nebo Olivia Munnová.

Halloween

Fanoušci série Halloween můžou jásat. Do kin se totiž vrátí další film, který přímo naváže na první snímek a odstraní tak nejasnosti, které doprovázeli jeho další pokračování. Film se k originálu vrací nejen dějově, ale i obsazení, zahraje si v něm Jamie Lee Curtisová a za scénářem a hudbou opět stojí John Carpenter.

10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat. Čtěte zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744