Vánoční trhy v Evropě, které rozhodně stojí za návštěvu | info.cz

Články odjinud

5 vánočních trhů nedaleko českých hranic, které rozhodně stojí za návštěvu

Vánoce se nezadržitelně blíží a kde jinde nasát intenzivní atmosféru než na adventních trzích. Pokud vás ale ty tuzemské už nudí, není nic jednoduššího než nasednout do auta, autobusu nebo vlaku a vypravit se jen pár kilometrů za hranice. Vybrali jsme pro vás pět vánočních trhů, které se řadí mezi ty nejhezčí v Evropě a přitom za nimi nemusíte cestovat dlouhé hodiny. 

Na klasické vánoční trhy se můžete vypravit do:
  • Drážďan

  • Vídně

  • Krakova

  • Norimberku

  • Salzburgu

Norimberk

Christkindlesmarkt v Norimberku patří mezi nejoblíbenější vánoční trhy v Evropě. Dokládá to i jeho návštěvnost, během několika málo týdnů jím totiž projde na 2 miliony lidí. Město kromě klasického trhu pořádá i jeden speciální pro děti, na náměstí Hans Sachs Platz se totiž nachází historický dvoupatrový kolotoč.

Pokud se rozhodnete do Norimberku vyrazit s cestovní agenturou, nemusíte se o nic starat. Pokud ale bude chtít cestovat po vlastní ose, organizátoři doporučují vytipovat si odstavné parkoviště předem a dorazit na něj brzy ráno. Vyrazit na trhy hned dopoledne se vyplatí i z jiného důvodu, kvůli městské vyhlášce totiž stánky zavírají úderem osmé hodiny.

Salzburg

Projít všechny adventní trhy, které se pojí s městem Salzburg, by určitě nezabralo jen jedno odpoledne. Kromě klasického trhu uprostřed města hned vedle pevnosti Hohensalzburg, totiž můžete navštívit i trh na náměstí Mirabellplatz, který je známý svým hudebním programem.

Návštěvníci mohou vyrazit i za město, přibližně 20 minut jízdy od Salcburku se totiž nachází zámek Hellbrunn, který zaujme především svou rodinnou atmosférou. Pro originální řemeslné dárky je zase lepší si zajet na trh poblíž poutního kostela St. Leonharda.

Krakov

Ti, kteří mají blíže k polským hranicím, nemusejí zoufat. Adventní trhy v Krakově totiž také patří k těm nejhezčím v Evropě, navíc jsou oproti konkurenci levnější. Nečekejte ale, že podobně jako v Rakousku nebo v Německu potkáte nespočet vkusných originálních vánočních dárků. Krakovské trhy se totiž proslavili hlavně díky jídlu. Lidé se sem sjíždějí kvůli grilované kachně, huse a hlavně bigosu, polskému národnímu jídlu.

Vídeň

Vydat se za vánoční atmosférou do Vídně je opravdu zážitek. Ať už se rozhodnete pro ikonické trhy na Radničním náměstí, kde na vás bude čekat známý srdíčkový strom a dětské vánoční dílny, nebo se vydáte na malebné trhy k zámku Belvedere, kde si budete moci užít především hudbu a tradiční pochoutky. Anebo vyrazíte ke slavnému zámku Schönbrunn, kde si budete moci koupit originální ručně vyráběné vánoční ozdoby, určitě neuděláte chybu.

Drážďany

V Drážďanech si přijde na své opravdu každý, město totiž nabízí hned několik trhů, z nichž každý je zaměřený na něco jiného. Na své si přijdou ti, kteří si přijeli užít romantický víkend, ale i ti, kteří dávají přednost gastronomickým zážitkům.

Pokud se do Drážďan chystáte, rozhodně byste si neměli nechat ujít jednu ze slavností, které během adventu proběhnou. Jendou z nich je například takzvaná „Štolová slavnost“, při které průvod přinese štolu obřích rozměrů na náměstí Altmarkt, kterou pak pekaři rozkrájejí a rozdávají promrzlým návštěvníkům.

Jedny z nejstarších vánočních trhů máme za humny. V Drážďanech se pořádají skoro 600 let>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud