Bernardova kampaň proti MeToo zaujala v USA. Průměrná česká žena neví nic o feminismu, píší NYT | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bernardova kampaň proti MeToo zaujala v USA. Průměrná česká žena neví nic o feminismu, píší NYT

Bernardova kampaň proti MeToo zaujala v USA. Průměrná česká žena neví nic o feminismu, píší NYT

Kampaň pivovaru Bernard, které kritici vyčítali přílišný sexismus, zaujala i v zahraničí. Na webu si ji všímá americký list New York Times. Bernard v reklamě paroduje kampaň MeToo, o které český pivovarník tvrdí, že hraničí s hysterií a nerespektuje presumpci nevinny.

Kampaň, ve které Bernard používá snímek Baby Jagy z filmu Mrazík a nápisem MeToo, nasbírala od prosince na sociální síti Facebook více než deset tisíc reakcí. Reklama paroduje kampaň proti sexuálnímu obtěžování, kterou odstartoval skandál kolem hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina.

New York Times připomínají, že se reklamy často umisťují a v minulosti už dosáhly na přední příčky v české anticeně Sexistické prasátečko. Kritici jí vyčítají bagatelizaci problému sexuálního násilí, Majitel společnosti Stanislav Bernard se však hájí, že kampaň MeToo hraničí s hysterií a nerespektuje presumpci neviny.

„Připomíná mi to komunismus. Pokud takto budeme pokračovat, dostaneme se do situace, kdy se chlapec bude bát pozvat dívku na kafe a říct jí, že je krásná,“ prohlásil Bernard v rozhovoru pro list.

New York Times na kauze ilustrují situaci v české společnosti. Zmiňují, že v ní nadále přetrvávají stereotypy. Citují ředitelku neziskové organizace Gender Studies Helenu Skálovou, která zdůrazňuje, že dědictvím komunismu je fakt, že ženy běžně pracují. Zároveň zde ale podle ní stále přetrvává pocit, že jejich primární úlohou je starat se o rodinu a domácnost.

„Průměrná česká žena neví nic o feminismu. Postrádá citlivost vnímat souvislosti, které takové reklamy mohou mít,“ konstatuje pro NYT Skálová.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.