Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bezohledný svět modelingu vysál duši 14leté modelky. Dívka zemřela vyčerpáním po pádu na pódiu

Bezohledný svět modelingu vysál duši 14leté modelky. Dívka zemřela vyčerpáním po pádu na pódiu

Teprve čtrnáctiletá ruská modelka Vlada Dzyuba přišla o život kvůli totálnímu vyčerpání. Dívka podepsala smlouvu s čínskou společností, která ji měla držet v doslova otrockých podmínkách. Školačka se zřítila k zemi přímo během přehlídky, o dva dny později zemřela.

Práce v módním byznysu není nic jednoduchého. Neustálý stres, podvyživenost a mnohahodinové přehlídky nejsou snadné ani pro dospělé ženy. Teprve čtrnáctiletá dívka za vysněnou práci však zaplatila vlastním životem.

Vlada měla trpět chronickou meningitidou, jenže kvůli podmínkám své tříměsíční smlouvy s čínskou společností neměla nárok na zdravotní pojištění. Dívka se prý také příliš bála toho, aby vyhledala lékaře a zvolnila tempo v práci. 

To se jí nakonec stalo osudným. Během třináctihodinové módní přehlídky v Šanghaji se zřítila k zemi chvíli před tím, než měla opět nastoupit na molo. Z bezvědomí se pak už nikdy neprobrala. O dva dny později totiž mladá dívka zemřela. Moskva se podle listu The Daily Mail nechala slyšet, že hodlá vyšetřit, za jakých podmínek společnost dívku zaměstnávala a zda nedošlo k protiprávnímu jednání. 

Další články nejen ze světa showbyznysu si přečtěte na webu Blesk.cz.