Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bicykly zaplavily čínské ulice. Obyvatelé je pohazují na hromady

Bicykly zaplavily čínské ulice. Obyvatelé je pohazují na hromady

V Číně se v posledních letech rozmohl byznys se sdílením bicyklů. Podobné služby fungují běžně po celém světě, v Číně ale musejí firmy o zákazníky víc bojovat. Proto je kol nadbytek a cyklisté je nemusejí při vracení zamykat do stojanů, ale můžou je nechat libovolně odstavené a mnoho z nich propadá dojmu, že s koly můžou nakládat, jak uznají za vhodné. Na ulicích proto vznikají doslova hřbitovy odložených bicyklů.

Bitva o zákazníky zuří i u bike-sharingových společností. V posledních letech začalo v Číně veřejně půjčovat kola mnoho firem a na velkém trhu se pochopitelně předhánějí v tom, která bude lepší a dostupnější.

I z toho důvodu si Číňané můžou kola půjčovat téměř kdekoli a je jich nadbytek. Aby firmy cyklisty oslovily, dokonce zákazníky nenutí, aby kola vráceli do konkrétního stojanu. Lidé je smějí nechávat odstavené kdekoli. Ulice se pak plní koly a ta zabírají místo i na chodnících, kde tvoří bizarní hromady.

Městům už ale došla trpělivost a povolala do akce policii. Ta překážející kola buď rovná na hromady, nebo zabavuje. Obří hromady kol na okrajích cest ale nejsou to jediné. Mnoho z bicyklů se ztratí, skončí v řece, nebo dokonce odložené na stromě.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1