Bill Gates tvrdí, že do deseti let přijde světová pandemie chřipky, která zabije desítky milionů lidí

30. 04. 2018 • 11:56

Pokud něco dobře známe z historie, tak to, že existuje vzorec opakujících se světových pandemií, které se v nepravidelných intervalech na Zemi objevují. Podle jednoho z nejbohatších lidí planety a zakladatele firmy Microsoft Billa Gatese by se mohla další pandemie odehrát v následujících 10 letech. Známý podnikatel a filantrop o tom promluvil na konferenci, kterou pořádala americká Massachusetts Medical Society.

Bill Gates přiznal, že většinou bývá optimistou a často lidem připomíná, že kromě špatných se na světě dějí i dobré věci – například je postupně omezována chudoba, nebo mizí nemoci jako je dětská obrna či malárie. „Existuje ale i je jedna oblast, v níž svět moc pokroku neudělal. A tou je připravenost na pandemii,“ prohlásil Gates v pátek na výroční konferenci Massachusetts Medical Society.

Video, jak by se mohla šířit pandemie chřipky po světě:

„Pokud byste řekli světovým vládám, že někdo vyrábí zbraň, která může zabít 30 milionů lidí, začaly by se na tuto hrozbu intenzivně připravovat. Ale v případě biologických hrozeb intenzivní příprava chybí. Svět se musí připravit na pandemie stejně vážně, jako se připravuje na válku,“ uzavřel svůj projev Bill Gates. Oznámil také, že na výzkum nové vakcíny proti chřipce přispěje částkou 12 milionů dolarů.

Celý článek čtěte na Reflex.cz