Český dobrodruh se vrátil z džungle prolezlý červy. O život bojoval jen kousek od stezky

HalfPageAd-1

Blesk.cz

06. 06. 2017 • 13:59

Český turista Vilém Hanuš se stal takříkajíc senzací. Jeho obyčejný výlet na kopec v brazilské džungli se totiž proměnil v noční můru. Čtyři dny bloudil džunglí a doufal, že se mu podaří najít cestu zpět do civilizace. Nakonec ho shodou náhod objevil armádní vrtulník. V rozhovoru pro Českou televizi prozradil, že se celou dobu pohyboval jen pár metrů od stezky.

Mobile-rectangle-3

V brazilské džungli již v minulosti byl, a tak se domníval, že půldenní procházka džunglí na vrcholu kopce Pico de Papagaio bude hračka. Českého cestovatele Viléma Hanuše ale zradil vlastní úsudek. Myslel si, že dojde na vrcholek Pico de Papagaio a stejnou cestou se vrátí, ale začalo se stmívat a stezka, po které šel, měla až 20 slepých ramen. K jednomu z nich došel; zpočátku nebyla vegetace neprostupná a Vilém doufal, že se napojí na jinou stezku, ale pak přišla bujnější vegetace, ostré rostliny a nakonec i 15metrový sráz. Setmělo se a on zůstal v džungli.

„Je zvláštní, že jsem překvapil sám sebe, že jsem i tu druhou noc, byl relativně klidný,“ prozradil Vilém v pořadu Studio 6.

Druhý den nezačal hledat jenom cestu, ale vodu. Ještě pořád byl optimistický, ale třetí noc si přiznal, že je to vážné. Byl velmi vyčerpaný. Čtvrtou noc mu došlo, že je situace velmi vážná až krizová, že mu jde o život. „Bylo mi jasný, že už je dost pravděpodobný, že to nemusí dobře dopadnout.“

I když se vyvaroval vážnějších zranění, jako jsou například zlomeniny, měl po celém těle odřeniny. „Do těch ran mi parazitní mouchy nakladly vajíčka,“ popsal hororovou zkušenost. S infekcí pak bojoval 10 dní v nemocnici.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

SDÍLET

Billboard-bottom-1