CNN objevuje Česko. Za klenoty označila hned několik tuzemských měst | info.cz

Články odjinud

CNN objevuje Česko. Za klenoty označila hned několik tuzemských měst

Dramatické výhledy, malebná zákoutí nebo scenérie, nad kterými se tají dech a navíc stranou velkých metropolí a dominantních turistických destinací. CNN mezi 15 nejromantičtějších malých měst střední Evropy začadila i ta česká

Česká republika

Místo na seznamu si vysloužil například Český Krumlov. Ten je podle CNN doslova středověkým klenotem, na své si zde ale přijdou i vyznavači umění Egona Schieleho. Dalším oceněným městem je Kutná Hora, která zaujala nejen díky chrámu svaté Barbory, ale také díky historickému centru, které je zároveň zapsané i na seznamu UNESCO.

Milovníci vína by neměli opomenout ani Mikulov, renesanční zámek obklopený nekonečnými vinicemi nedaleko rakouských hranic nebo Mariánské Lázně, které ocení hlavně ti, kteří se chtějí oprostit od shonu velkoměsta. Posledním městem, které se na seznamu CNN objevilo, je Telč spolu s jeho renesančním zámkem a nezaměnitelným náměstím.

Pokud se chcete seznamem inspirovat a nevadí vám cestovat za hranice naší republiky, vyrazte i do Maďarska, Polska nebo na Slovensko.  

Slovensko

Na Slovensku si pozornost CNN získala dvě města. Trenčín zaujme turisty pevností, která z něj dělá unikátní destinaci pro ty, jež se vyžívají v historii. Dalším místem, které by návštěvník Slovenska neměl vynechat je Banská Štiavnica, jež se může pochlubit dokonale zachovalým historickým centrem.

Maďarsko

Pokud vyrážíte do Maďarska, určitě se zastavte v městečku Szentendre, kde se podle CNN zastavil čas. Fanoušky kořeněného vína zas nepochybně osloví Tokaj a ty, kteří holdují červeným odrůdám a také historii nepochybně uchvátí i Eger. Za návštěvu stojí také městečko Balatonfüred nedaleko známého jezera.

Polsko

Jedním z nejmalebnějších měst v Polsku je podle hodnotitelů Krynica-Zdrój nedaleko slovenských hranic, návštěvníci si zde užijí nejen řadu léčivých pramenů, ale také krásné procházky v hlubokých lesích. Za zastavení stojí ale i Kazimierz Dolny na břehu řeky Visly, Sandomierz s dech beroucím historickým centrem nebo Sapot na pobřeží Baltu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud