Denně vynáší svůj nočník, jídlo má na příděly jako za války. Žena, která žije ve 40. letech, marně hledá známost | info.cz

Články odjinud

Denně vynáší svůj nočník, jídlo má na příděly jako za války. Žena, která žije ve 40. letech, marně hledá známost

Joanna Francissová nemá televizi ani počítač. Dobrovolně se rozhodla žít stejně, jako žili lidé ve 40. letech minulého století. Deset let postupně měnila svůj životní styl, až ho dotáhla do krajnosti. Stále ale řeší ještě jednu maličkost: hledá partnera, což má ale háček. Jak sama přiznává, její dokonalý protějšek už může být dávno mrtvý.

Joanna Francissová se své posedlosti oddala se vším všudy. Například automatickou pračku už nepoužila déle než 10 let. Celý svůj dům na východě Velké Británie uvedla do stavu, v jakém se mohl nacházet ve 40. letech minulého století. Topí dřevem, které si sama naštípá a vodu ohřívá na kamnech.

„Jsem asi jediná, kdo takhle žije 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Každé ráno například vynáším svůj nočník na latrínu. Lidé si myslí, že je to obtěžující, ale není,“ ujišťuje Joanna. Nosí originální uniformy Land Girls, které ručně pere, a doma nemá ani ústřední topení.

Stále ale doufá, že ve svém snu nezůstane sama. Potenciálnímu partnerovi může slíbit, že bude tradiční manželkou, která přes den uklidí, vypere a vyžehlí a odpoledne připraví čaj. Serveru Daily Mail se ale svěřila, že se měla narodit o několik dekád dříve. „Problém je, že většině mužů, kteří tohle vyžadují, je kolem 90 let, nebo jsou už dávno mrtví,“ říká.

„I když žiju jako v roce 1939, mám poměrně bohatý společenský život. Nic mi nebrání vychutnat si pivo nebo sklenku whisky a zaposlouchat se do Al Boleyho, Glenna Millera, Maxe Millera nebo George Formbyho,“ popisuje.

Aby byl její život ještě autentičtější, ordinuje si stejně příděly potravin jako měli lidé za druhé světové války. Jeden z mála ústupků, který ji vrací zpět do 21. století, je mobilní telefon.

To, jak je Joanna odtržená od reality, dokládá údajně třeba historka, že v roce 2011 během pracovní přestávky viděla v televizi několik záběrů z demonstrací po celé Británii. „Na chvíli jsem si upřímně myslela, že jsme ve válce. Běžela jsem za kolegou, který mě ale uklidnil, že jde jen o sérii nepokojů. Nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím.“

Joanna se ráda setkává s příteli na historických akcích. Je jí ale líto, že většina z nich se pak zase vrací do běžného života. „Problém také je, že když se lidem svěřím, jak žiju, začnou mi nosit věci. Už ani nepočítám, kolik jsem dostala plynových masek,“ uzavírá. Minimálně jednu navíc jistě nechává stranou, kdyby se přeci jen dočkala.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud