Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Denně vynáší svůj nočník, jídlo má na příděly jako za války. Žena, která žije ve 40. letech, marně hledá známost

Denně vynáší svůj nočník, jídlo má na příděly jako za války. Žena, která žije ve 40. letech, marně hledá známost

Joanna Francissová nemá televizi ani počítač. Dobrovolně se rozhodla žít stejně, jako žili lidé ve 40. letech minulého století. Deset let postupně měnila svůj životní styl, až ho dotáhla do krajnosti. Stále ale řeší ještě jednu maličkost: hledá partnera, což má ale háček. Jak sama přiznává, její dokonalý protějšek už může být dávno mrtvý.

Joanna Francissová se své posedlosti oddala se vším všudy. Například automatickou pračku už nepoužila déle než 10 let. Celý svůj dům na východě Velké Británie uvedla do stavu, v jakém se mohl nacházet ve 40. letech minulého století. Topí dřevem, které si sama naštípá a vodu ohřívá na kamnech.

„Jsem asi jediná, kdo takhle žije 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Každé ráno například vynáším svůj nočník na latrínu. Lidé si myslí, že je to obtěžující, ale není,“ ujišťuje Joanna. Nosí originální uniformy Land Girls, které ručně pere, a doma nemá ani ústřední topení.

Stále ale doufá, že ve svém snu nezůstane sama. Potenciálnímu partnerovi může slíbit, že bude tradiční manželkou, která přes den uklidí, vypere a vyžehlí a odpoledne připraví čaj. Serveru Daily Mail se ale svěřila, že se měla narodit o několik dekád dříve. „Problém je, že většině mužů, kteří tohle vyžadují, je kolem 90 let, nebo jsou už dávno mrtví,“ říká.

„I když žiju jako v roce 1939, mám poměrně bohatý společenský život. Nic mi nebrání vychutnat si pivo nebo sklenku whisky a zaposlouchat se do Al Boleyho, Glenna Millera, Maxe Millera nebo George Formbyho,“ popisuje.

Aby byl její život ještě autentičtější, ordinuje si stejně příděly potravin jako měli lidé za druhé světové války. Jeden z mála ústupků, který ji vrací zpět do 21. století, je mobilní telefon.

To, jak je Joanna odtržená od reality, dokládá údajně třeba historka, že v roce 2011 během pracovní přestávky viděla v televizi několik záběrů z demonstrací po celé Británii. „Na chvíli jsem si upřímně myslela, že jsme ve válce. Běžela jsem za kolegou, který mě ale uklidnil, že jde jen o sérii nepokojů. Nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím.“

Joanna se ráda setkává s příteli na historických akcích. Je jí ale líto, že většina z nich se pak zase vrací do běžného života. „Problém také je, že když se lidem svěřím, jak žiju, začnou mi nosit věci. Už ani nepočítám, kolik jsem dostala plynových masek,“ uzavírá. Minimálně jednu navíc jistě nechává stranou, kdyby se přeci jen dočkala.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1