Diskriminace, nebo ochrana před pedofily? V Legolandu mají dospělí stopku, fanoušci se zlobí | info.cz

Články odjinud

Diskriminace, nebo ochrana před pedofily? V Legolandu mají dospělí stopku, fanoušci se zlobí

Stavebnice Lego nemají rádi jen děti, ale také dospělí, jak názorně ukazuje aktuální spor kolem čerstvě otevřeného Legolandu v australském Melbourne. Dospělí fanoušci si stěžují na věkový limit, který jim takřka znemožňuje vstup do zábavního centra. Firma se dle nich dopouští diskriminace a porušuje jejich lidská práva. Jiní ale oponují, že opatření pomůže ochránit děti před pedofily. 

Pro plnoleté fanoušky Lega to byla studená sprcha. Do dlouho očekávaného Legolandu, který firma v úterý otevřela v jednom z nákupních středisek v Melbourne, se dostanou pouze jednu noc v měsíci. Pokud chtějí centrum navštívit i v jiné dny, musí s nimi být dítě mladší sedmnácti let.  

Byť je zábavní centrum určené pro děti od 3 do 10 let, ve fanouškovské komunitě věkový limit pro vstup vzbudil velké pohoršení. Někteří se o něm dozvěděli až u vstupu – dávno poté, co si za několik desítek dolarů koupili roční permanentku.

„Je naprosto odporné se dozvědět, že vás budou diskriminovat kvůli věku. Lego je něco, co si užívají všichni bez ohledu na to, kolik jim je – já osobně mám sady za tisíce dolarů a je zřejmé, že spousta bezdětných si bude chtít atrakce vyzkoušet,“ dal Mark Robinson průchod své zlosti na facebookové stránce zábavního centra. Další zklamaný dospělý fanoušek Lega Stephen Roberts obvinil společnost z „odcizení se od dospělých, kteří utratí spousty peněz za kostičky“.

Našli se však i tací, kteří věkový limit pro vstup schvalují. „Je v pořádku, že zakázali vstup dospělým bez dětí. Pokud by to dovolili a jeden z těch dospělých by byl pedofil a zneužil nějaké dítě, celý svět by za to LEGO pranýřoval,“ zastal se společnosti Robert Schweizer.

„Šli byste na dětské hřiště bez dětí? Vybavení na hraní je omezeno výškou, takže na něj dospělí stejně nemůžou,“ poukázala na neoprávněnost stížností dospělých fanoušků Tania Snellová.

Společnost v reakci uvedla, že věkové omezení platí i v dalších 17 zábavních centrech po celém světě. „Zábavní centrum není vhodné pro dospělé. Bylo vytvořeno, aby poskytovalo bezpečné a zábavné prostředí pro rodiny s dětmi od 3 do 10 let,“ vzkázala společnost naštvaným fanouškům. „Aby bylo trvale zachováno příjemné prostředí k hraní, není do centra dovoleno vstoupit žádné skupině dospělých, páru ani jedincům, kteří nedoprovázejí děti,“ dodala.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud