Donald Trump zmáčkl červené tlačítko v Oválné pracovně. Neuvěříte, k čemu slouží | info.cz

Články odjinud

Donald Trump zmáčkl červené tlačítko v Oválné pracovně. Neuvěříte, k čemu slouží

S uvedením do úřadu prezidenta Spojených států amerických dostal Donald Trump, stejně jako jeho předchůdci, takzvaný jaderný kufřík. Kromě toho je ale pánem dalšího tajemného tlačítka, speciálního rudého knoflíku přímo v jeho pracovně. Co se stane, když jej hlava státu zmáčkne?

Úřadující prezident Spojených států Donald Trump si jako správný Američan potrpí na Coca-Colu. Aby mohl svému oblíbenému nápoji holdovat i v době vypjatých jednání, má ve své pracovně v Bílém domě speciální červené tlačítko.

Když dostane chuť si trochu osladit život, stačí mu podle informací deníku Independent zmáčknout knoflík, a vzápětí se objeví usměvavý číšník s lahví coly. Svou slabost pro nápoj, který se stal jedním ze symbolů amerického životního stylu, otevřeně prozradil státník v rozhovoru pro AP News při příležitosti sta dní od svého uvedení do funkce.

Se sklenkou populární sladké tekutiny byl ale k vidění už častokrát v minulosti. Američtí žurnalisté byli zprvu překvapeni, jelikož v minulosti prý nebývala sklenka Coca-Coly na prezidentově stole obvyklá.

Americký prezident je zkrátka pravým synem země s praporem pruhů a hvězd. V luxusním soukromém letadle si k četbě The Wall Street Journal s chutí dopřeje piknikový kyblík kuřat z KFC a pochvalně se vyjadřuje i o Big Macu nebo legendárním čtvrtlibráku z McDonalds. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud