Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Donald Trump zmáčkl červené tlačítko v Oválné pracovně. Neuvěříte, k čemu slouží

Donald Trump zmáčkl červené tlačítko v Oválné pracovně. Neuvěříte, k čemu slouží

S uvedením do úřadu prezidenta Spojených států amerických dostal Donald Trump, stejně jako jeho předchůdci, takzvaný jaderný kufřík. Kromě toho je ale pánem dalšího tajemného tlačítka, speciálního rudého knoflíku přímo v jeho pracovně. Co se stane, když jej hlava státu zmáčkne?

Úřadující prezident Spojených států Donald Trump si jako správný Američan potrpí na Coca-Colu. Aby mohl svému oblíbenému nápoji holdovat i v době vypjatých jednání, má ve své pracovně v Bílém domě speciální červené tlačítko.

Když dostane chuť si trochu osladit život, stačí mu podle informací deníku Independent zmáčknout knoflík, a vzápětí se objeví usměvavý číšník s lahví coly. Svou slabost pro nápoj, který se stal jedním ze symbolů amerického životního stylu, otevřeně prozradil státník v rozhovoru pro AP News při příležitosti sta dní od svého uvedení do funkce.

Se sklenkou populární sladké tekutiny byl ale k vidění už častokrát v minulosti. Američtí žurnalisté byli zprvu překvapeni, jelikož v minulosti prý nebývala sklenka Coca-Coly na prezidentově stole obvyklá.

Americký prezident je zkrátka pravým synem země s praporem pruhů a hvězd. V luxusním soukromém letadle si k četbě The Wall Street Journal s chutí dopřeje piknikový kyblík kuřat z KFC a pochvalně se vyjadřuje i o Big Macu nebo legendárním čtvrtlibráku z McDonalds. 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link