Dubajské policii už Lamborghini nestačí, testuje futuristická vznášedla | info.cz

Články odjinud

Dubajské policii už Lamborghini nestačí, testuje futuristická vznášedla

Dubajská policie je okázalým vozovým parkem proslulá. Zdá se ale, že naleštěné supersporty Lamborghini, Ferrari nebo Bugatti, které co chvíli předvádí v dramatických klipech, budou brzy mít konkurenci. Sbor se pochlubil videem z testu futuristického vznášedla připomínajícího motorku. 

Podobné stroje se testují i jinde ve světě, ovšem v policejních hangárech, respektive kdekoli jinde v praxi je zatím nenajdete. Prototyp nazývaný Scorpion vyvíjí ruská firma Hoversurf.

Vznášedlo s vertikálním startem spoléhá na čtyři vrtule, což je skutečnost, která poutá asi nejvíc pozornosti. Odhalených čepelí, které rotují blízko pilota si všímá ve svém článku CNN i uživatelé sociálních sítí.

Stroj je podle CNN schopný pohybovat se rychlostí přes 60 kilometrů za hodinu a ve vzduchu vydrží necelou půl hodinu. Řídit ho lze i na dálku, bez pilota.

Dubajská policie momentálně létá s jediným kusem, s ruskou firmou ale podepsala memorandum, které má předznamenat masovější dodávku. Metropole s inovativním prostředkem počítá při své proměně v „chytré“ město budoucnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud