Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Důmyslná hra s diváky. Podívejte se, jak se filmaři vypořádali s triky v éře, kdy počítače nebyly

Důmyslná hra s diváky. Podívejte se, jak se filmaři vypořádali s triky v éře, kdy počítače nebyly

Technologická revoluce usnadnila výkon mnoha profesí a bez počítače už si práci snad ani neumíme představit. Jenže byly doby, kdy to bylo přesně naopak. Podívejte se, jak si ještě ve 20. století pomáhali filmaři, pokud chtěli snímek obohatit „speciálními efekty“.

Když chtěl režisér Jiří Strach v úspěšné pohádce Anděl Páně 2 nechat rozestoupit vodu, najal si produkční společnost, která mu sen skrze počítačovou techniku splnila.

Jenže ne vždy to šlo tak snadno. Před nástupem moderních technologií si tvůrci museli pomoci jinak. Často využívali například optických klamů. Jak to vypadalo, ukazuje twitterový účet Silent Movie GIF´s.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

Takhle se například Charlie Chaplin snažil zabránit pádu přes zábradlí.

Kdyby ale přepadl, vůbec nic by se mu nestalo. Leda by si možná udělal malou modřinu.

Zajímavý je i trik Bustera Keatona ve snímku Sherlock Jr. z roku 1924. Tvůrci si tady pomohli nejen dvěma kamiony…

… ale také začerněním kamery.

V nebezpečí byl i Harold Lloyd ve filmu O patro výš. I když ani tady to nebylo tak horké, jak se na první pohled mohlo zdát.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1