GALERIE: Před 81 lety shořela chlouba nacistického Německa. Připomeňte si zkázu vzducholodě Hindenburg | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Před 81 lety shořela chlouba nacistického Německa. Připomeňte si zkázu vzducholodě Hindenburg

GALERIE: Před 81 lety shořela chlouba nacistického Německa. Připomeňte si zkázu vzducholodě Hindenburg

Před jednaosmdesáti lety - 6. května 1937 - shořel jeden z největších létajících strojů všech dob – německá vzducholoď LZ 129 Hindenburg. Na její palubě tehdy zahynulo 35 lidí. O příčinách této katastrofy se dodnes vedou spory. Firma Zeppelin za tragedií viděla sabotáž, Hindenburg se totiž stala jakýmsi symbolem Třetí říše. Pravděpodobnější scénář ale zní, že požár zažehla jiskra, kterou způsobila statická elektřina.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.