GALERIE: Přehlídka extravagance i tradice. Jaké klobouky uvidíme na královské svatbě? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Přehlídka extravagance i tradice. Jaké klobouky uvidíme na královské svatbě?

GALERIE: Přehlídka extravagance i tradice. Jaké klobouky uvidíme na královské svatbě?

Královské svatby bývají tradičně také přehlídkou méně či více extravagantních outfitů. Britskou specialitou jsou pak klobouky. Bez těch by dle etikety britské ženy neměly až do půl sedmé večer vycházet ven. Nedílnou součástí oblečení jsou pokrývky hlavy také při každoročních dostihových závodech v Ascotu. Tam se ženy většinou ještě předhánějí v tom, kdo si vezme větší a extravagantnější kousek. Jaké umělecké výtvory asi uvidíme na hlavách při sobotní svatbě prince Harryho a Meghan Markleové?

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.