GALERIE: Tak šel čas s princem Harrym. Připomeňte si jeho první krůčky i vojenskou službu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Tak šel čas s princem Harrym. Připomeňte si jeho první krůčky i vojenskou službu

GALERIE: Tak šel čas s princem Harrym. Připomeňte si jeho první krůčky i vojenskou službu

Druhorozený syn princezny Diany a prince Charlese se žení. 33letý Harry prožil dětství i mládí pod drobnohledem bulvárních fotografů. Jeho matka, která pozornost médií nesnášela, se pro své syny snažila zachovat vždy co největší soukromí, aby mohli mít podobný život jako děti v jejich věku. Přesto je k dispozici mnoho fotografií, které mapují celý princův život od jeho prvních krůčků, prvních lásek i vojenskou službu v Afghánistánu. Podívejte se na galerii.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.