Nagasaki: 9. srpna 1945 dopadla na Japonsko druhá atomová bomba. Fat Man zabil více než 60 tisíc lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Zkáza Nagasaki. 9. srpna 1945 dopadla druhá atomová bomba. Fat Man zabil přes 60 tisíc lidí

GALERIE: Zkáza Nagasaki. 9. srpna 1945 dopadla druhá atomová bomba. Fat Man zabil přes 60 tisíc lidí

Město Nagasaki se stalo po Hirošimě druhým městem, kam americká armáda v srpnu 1945 shodila atomovou bombu. Puma zvaná Fat Man, kterou nesl bombardér B-29, měla původně zničit město Kokura, to ale těsně před útokem zastínila oblačnost. Přibližně hodinu před polednem pak exploze zabila asi 40 tisíc lidí, do konce roku 1945 na následky výbuchu zemřelo 60 až 80 tisíc obyvatel města. Podívejte se na historické snímky v galerii. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.