Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

George W. Bush se během Trumpovy inaugurace utkal s pláštěnkou. Podívejte se na jeho urputný zápas

George W. Bush se během Trumpovy inaugurace utkal s pláštěnkou. Podívejte se na jeho urputný zápas

Během inaugurace Donalda Trumpa se za jeho zády odehrávala scénka jako z groteskního filmu. Zatímco se oči celého světa upíraly na 45. prezidenta Spojených států, který právě skládal americkému lidu přísahu věrnosti, bývalý šéf Bílého domu George Bush měl plné ruce práce s neposlušnou pláštěnkou. Neúprosný boj nakonec vyhrál.

Ještě před osmi lety vedl nejsilnější stát světa, poslední vládce větru to ale není. Počasí a tenká igelitová pláštěnka pozlobily 43. prezidenta Spojených států během Trumpovy páteční inaugurace.

George W. Bush se na Trumpově inauguraci utkal s pláštěnkouGeorge W. Bush se na Trumpově inauguraci utkal s pláštěnkouautor: Reuters, INFO.CZ

Bush měl navíc smůlu, že ne všichni byli zaujatí Trumpovou přísahou – nebýt jednoho z novinářů, který jeho boj s igelitovým pončem zachytil, svět by o tuhle grotesku přišel. Byla by to ale škoda.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1