Hodina Země: Po světě se zhasínají ikonické památky, do tmy se zahalil i Petřín | info.cz

Články odjinud

Hodina Země: Po světě se zhasínají ikonické památky, do tmy se zahalil i Petřín

Světoznámá opera v australském městě Sydney, ikonický oblouk v indické metropoli Dillí a mrakodrap Petronas v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru patří k prvním objektům, které vypnuly osvětlení v rámci letošní celosvětové akce upozorňující na naléhavost problémů spojených se změnou klimatu. Tradiční celosvětové události Hodina Země, při níž vypne světla řada objektů a budov, se na planetě postupně koná podle časových pásem od 20:30 do 21:30 místního času. Iniciativy se podeváté zúčastní také Česká republika, zhasnuto bude například osvětlení pražské Petřínské rozhledny.

Zhasínání světel u příležitosti Hodiny Země začalo v Sydney v roce 2007, od té doby se akce rozšířila do více než 180 zemí světa. Kromě vypínání osvětlení městských památek lidé po celém světě v rámci akce zhasínají také osvětlení svých domů.

Šedesát minut je příležitostí vyzvat společnost, aby se přesunula z "kultury konzumu" ke snaze chránit životní prostředí, uvedl indický ministr pro životní prostředí Harš Vardhan.

Mnoho obyvatel Dillí si ale zhasnutého oblouku, který byl postaven na počest indických obětí první světové války, nevšimlo. Lidé pokračovali v každodenních rituálech teplého počasí, kupovali si zmrzlinu, flirtovali a malé děti jezdily v pronajatých elektrických vozítkách. Oblouk hodinu halila tma, tiché volání po změně, napsala agentura AP.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud