INFOGRAFIKA DNE: Královská svatba Harryho a Meghan. Pohádka pro statisíce i vítaný stimul pro ekonomiku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

INFOGRAFIKA DNE: Královská svatba Harryho a Meghan. Pohádka pro statisíce i vítaný stimul pro ekonomiku

INFOGRAFIKA DNE: Královská svatba Harryho a Meghan. Pohádka pro statisíce i vítaný stimul pro ekonomiku
 

Očekávaná královská svatba je za dveřmi. V sobotu 19. května se v britském Windsoru bude ženit druhorozený syn prince Charlese Harry. Oslavy sňatku s Meghan Markleovou přitáhnou do města podle odhadů až 100 tisíc turistů a bezpočet diváků si událost najde i u televizí. Lidé se budou moci s královským párem setkat i osobně při jejich projížďce městem. Zajímavosti shrnuje infografika dne.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.