Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak posílit mysl a cítit se v pohodě? 10 rad pro každý den

Jak posílit mysl a cítit se v pohodě? 10 rad pro každý den

Taky jste si na Nový rok sepsali seznam předsevzetí, ale zatím jste z něj nic nesplnili? Řiďte se tímto návodem každý den a papírek s novoročními sliby můžete zahodit. 

1. Alespoň 15 minut denně tiše přemýšlejte

Čtvrthodinka klidného přemýšlení nad tím, co jste dokázali a chcete dělat lépe, vám pomůže utřídit si myšlenky a obnovit motivaci k dosažení vašich cílů.

2. Jednou denně udělejte něco, z čeho máte obavy

Rádi byste něco udělali, ale brání vám strach, že selžete? Udělejte to! Pokud se pustíte do něčeho, co vás vyvede z vaší komfortní zóny, můžete změnit vnímání sama na sebe.

3. Piště si, za co jste vděční

Zapište si každý den tři věci, za které jste vděční, a změňte tak způsob, jak vidíte svět. Pokud si budete pravidelně připomínat, za co jste v životě rádi, budete podle odborníků lépe spát a nebudete trpět úzkostmi. Zabere vám to jen pár minut denně, je to ale snadný způsob, jak pozvednout svého ducha.

4. Lépe se starejte o své fyzické zdraví

Jakkoliv se můžete snažit myslet pozitivně, váš mozek nebude fungovat efektivně, pokud nemáte dostatek spánku a pohybu a nejíte alespoň trochu zdravě. Nedělejte to ale proto, abyste zhubli nebo vypadali dobře v plavkách. Myslete hlavně na to, že zdravé tělo znamená zdravější a silnější mysl.

5. Mluvte sami k sobě stejně hezky jako k ostatním 

Drsná sebekritika vás nikam neposune, naopak vás drží zpátky. Pokud budete sami k sobě milí a přívětiví, změní se i vaše komunikace směrem k ostatním a budete se cítit lépe. Mluvte proto sami se sebou stejně jako k nejlepšímu příteli.

6. Lépe vnímejte vlastní pocity

Štěstí a hněv jsou emoce, které si uvědomujeme velmi dobře. Ostatní pocity jako smutek nebo strach ale často nechceme dávat najevo. Vaše emoce přitom ovlivňují každé rozhodnutí, které v životě uděláte. Buďte proto se svými pocity více propojení a přemýšlejte o tom, jaký dopad mají na vaše myšlení.

7. Vytvořte si časový plán pro splnění životních snů

Mnoho lidí často říká: „Jednoho dne napíšu knihu“ nebo „Jednou si založím vlastní firmu“. „Jednou“ ale v kalendáři nenajdete, je proto mnohem méně pravděpodobně, že svého cíle skutečně dosáhnete. Proměňte svůj sen v cíl a vytvořte si pro něj realistický časový plán. I když víte, že splnění snu není reálné během dvou let, začněte přemýšlet už dnes, co pro něj budete muset udělat.

8. Věnujte víc času rodině a přátelům

Je snadné dostat se do každodenního koloběhu, kdy nemáte čas na přátele nebo rodinu. Nejedna studie ale prokázala, že čas strávený s vašimi blízkými se odrazí na vaší psychické pohodě. Udělejte z času stráveného s nejbližšími lidmi prioritu.

9. Žijte život, který je v souladu s vašimi hodnotami

Je snadné říkat, že chráníte životní prostředí, skutečně tak činit je ale věc druhá. Žít podle svých hodnot je přitom klíč k posílení vaší duševní síly.

10. Zbavte se jednoho špatného zvyku

Místo abyste říkali, jak začnete jíst víc zeleniny, odpusťte si ten pytel brambůrek, který sníte každý den u televize. Vzdejte se špatných návyků, které vás okrádají o duševní sílu, a přejděte na zdravé návyky, které vás posílí.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744