Jako vystřižené z Orwella. V Číně rozdávají zaměstnancům čepice, které čtou jejich mozkové vlny | info.cz

Články odjinud

Jako vystřižené z Orwella. V Číně rozdávají zaměstnancům čepice, které čtou jejich mozkové vlny

Stále více čínských podniků rozdává svým zaměstnancům „chytré čepice“, pomocí kterých dokáží monitorovat jejich mozkové vlny. Manažeři díky nim dokáží rozpoznat, který zaměstnanec je ve stresu či v návalu vzteku a potenciálně konfliktní situaci zabránit ještě dříve, než nastane. Firmy si zavádění nové technologie pochvalují, kritici tento krok naopak vnímají jako vystřižený z antiutopistického románu George Orwella 1984.

Vojáci, řidiči rychlovlaků nebo zaměstnanci distribuční energetické společnosti. Tedy ti, u kterých může mít prudký emoční nával fatální důsledky, od svého zaměstnavatele v poslední době dostávají speciální čepice. Ty jsou vybaveny zařízením, které dokáže monitorovat mozkové vlny svých nositelů. Díky nim jejich nadřízení umějí určit emoční stav podřízených a vhodně na něj reagovat. Zaměstnance mohou například na den poslat domů, nebo jej převelet na méně důležité pracovní místo, které nevyžaduje tolik pozornosti a koncentrace.

„Vůbec nepochybujeme, že se nám toto zařízení vyplatilo,“ říká pro deník South China Morning Post Cheng Jingzhou, manažer zodpovědný za zavádění tohoto programu v energetické společnosti Zhejiang Electric Power. Od doby, kdy firma mezi zaměstnance začala v roce 2014 distribuovat první čepice, podle Jingzhoua ušetřila přes dvě miliardy yuanů (sedm miliard korun).

Aplikaci této technologie do podnikového provozu si pochvaluje i Zhao Binjian z logistické společnosti Ningbo Shenyang Logistics. Ta ji využívá spolu s brýlemi pro virtuální realitu, pomocí celého setu pak trénuje nové zaměstnance. „Naše technologie významně omezila počet chyb, kterých se naši zaměstnanci dopouštějí, rovněž se  zlepšila úroveň porozumění mezi zaměstnanci a firmou,“ tvrdí Binjian. Firma v posledních dvou letech údajně díky programu navýšila své tržby o 140 milionů yuanů (asi půl miliardy korun).

Podle státem podporovaných výzkumníků na univerzitách, kteří programy a zařízení na čtení mozkových vln vyvíjejí, dokáže emočně nestabilní zaměstnanec ohrozit jak sebe, tak i ostatní spolupracovníky. „Když systém vyhodnotí nebezpečí, manažer může zaměstnance požádat, aby si vzal jeden den volno, nebo jej přeřadí k méně zodpovědné práci,“ vysvětluje Jin Jia, profesor z Ningbo univerzity.

Jin nicméně připouští, že zaměstnanci zprvu reagovali podezřívavě. „Obávali se, že dokážeme číst jejich myšlenky. Po chvíli si ale na nové zařízení zvykli a nyní jej nosí po celý den.“

Podobná zařízení přitom existují i na Západě, například v USA. Rozdíl je však v jejich masivním podnikovém nasazení, prostřednictvím něhož chce Čína udržet sociální kohezi. Peking tuto technologii podporuje a nasazuje ve státem vlastněných společnostech, v poslední době údajně zvažuje, že by zařízení mělo být povinné pro piloty.

„Vliv vlády na aerolinky a piloty v Číně je pravděpodobně významnější než ve většině ostatních zemí. Pokud si proto autority usmyslí, že ho do kokpitů dostanou, tak s tím jen málokdo cokoliv zmůže,“ tvrdí odborník na letectví Zheng Xingwu.

I přesto, že si čínské podniky novou technologii pochvalují jako produktivní, kritici tohoto přístupu argumentují, že se podle nich jedná o nepřípustný zásah do soukromí, jako vystřižený z románu George Orwella 1984.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud